Burmistrz Zelowa Urszula Świerczyńska serdecznie zaprasza zarówno Mieszkańców Gminy Zelów jak i przedstawicieli jednostek organizacyjnych, pomocniczych, instytucji, organizacji pozarządowych do udziału w uroczystościach z okazji Święta Konstytucji. Gminne obchody rozpoczną się zbiórką pocztów sztandarowych na placu OSP w Zelowie przy ul. Dzielnej 6, a zakończą się na Placu Dąbrowskiego pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Oprawę artystyczną nad wydarzeniem sprawować będzie orkiestra dęta OSP Zelów. Szczegóły programu na załączonym plakacie. Po uroczystościach w Zelowie od godziny 16:00 z pod remizy OSP w Łobudzicach odbędzie się uroczysty przemarsz do kościoła pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Łobudzicach. Strażacy druhowie z parafii Łobudzice wezmą udział w uroczystej mszy świętej w intencji zmarłych oraz żyjących strażaków z naszej parafii. Mszę świętą będzie celebrował kapelan gminny strażaków, druh, proboszcz Leon Strzelczyk. Następnie po mszy świętej druhowie z naszej parafii wspólnie udadzą się na cmentarz grzebalny w celu zmówienia różańca oraz zapalania zniczy na grobach zmarłych strażaków. Zaplanowane parafialne uroczystości odbędą się z okazji m.in. Dnia Strażaka - 4 maj!