8 sierpnia br. nasza jednostka wzięła udział w uroczystościach w OSP Pożdżenicach z okazji włączenia tej że jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W uroczystościach udział wzięło 13 jednostek OSP z terenu miasta i gminy Zelów oraz pobliskich zaprzyjaźnionych jednostek.

Decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie jednostka OSP w Pożdżenicach w dniu święta św. Floriana - patrona strażaków, 4 maja oficjalnie została włączona do KSRG. Na uroczystości przybyły władzę Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zelowie, powiatowe oraz wojewódzkie z Komendy Państwowej Straży Pożarnej oraz Powiatowej Komendy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie.

Podczas uroczystości Brązowym Medalem Zasłużonego Dla Ochrony Przeciwpożarowej Powiatu Bełchatowskiego został odznaczony druh Sławomir Dylewicz (Przewodniczący Gminnej Komisji Rewizyjnej Z OSP RP w Zelowie, druh z OSP naszej jednostki).