3 lipca br. nasza jednostka uczestniczyła w obchodach z okazji 85-lecia OSP w Wygiełzowie. Organizacji święta podjęli się członkowie nowo wybranego zarządu oraz stowarzyszenie kobiet, które rozpoczęło swoją działalność od marca br.  przy OSP w Wygiełzowie. Jubileuszowe obchody rozpoczęto od mszy świętej w kościele parafialnym, a oficjalną część uroczystości pod przewodnictwem nowego Komendanta Gminnego Związku OSP RP W Zelowie Krzysztofa Kryścińskiego, odbyło się na placu strażackim. Podczas uroczystości nie zabrakło miłych i ciepłych słów pod adresem było i nowego zarządu OSP w Wygiełzowie. Z okazji jubileuszu, na ręce Prezesa Marka Dominiaka spłynęło wiele gratulacji i życzeń od przybyłych gości: przedstawicieli władz samorządowych Gminy Zelów, w tym  Burmistrza Zelowa Urszuli Świerczyńskiej i Przewodniczącej Rady Miejskiej Agnieszki First, wicemarszałka województwa łódzkiego Dariusza Klimczaka, władz powiatowych i gminnych ZOSP RP, nowo wybranego Prezesa VII ZJazdu Oddziału Gminnego Z OSP RP w Zelowie dh. Szczepana Krajdy. Swoje życzenia i pamiątkową statuetkę przekazał na ręce nowego Zarządu OSP w Wygiełzowie nieobecny na uroczystości przewodniczący sejmiku województwa łódzkiego Marek Mazur - wręczył dh. Szczepan Krajda.

Jubileusz był także okazją do odznaczenia i wyróżnienia najbardziej zasłużonych strażaków oraz do przypomnienia historii jednostki. W gronie wyróżnionych został również nasz strażak, odznaką Wzorowego Strażaka uhonorowano Kamila Frątczaka. Na zakończenie części oficjalnej jubileuszu, przy akompaniamencie orkiestry dętej OSP Kurów, odbył się przemarsz pocztów sztandarowych i barwna defilada  pojazdów strażackich. 

ZELÓW