W dniu 28.06.2017r. O godzinie 19:38 podczas przechodzącej nad okolicą burzy udajemy się do pożaru stodoły w miejscowości Kolonia Ostoja w gminie Zelów. Przyczyną pożaru było uderzenie pioruna, po przybyciu na miejsce cały budynek był objęty pożarem. Maszyny, zboża oraz wszystkie rzeczy znajdujące się w środku uległy spaleniu, uszkodzona została również elewacja budynku mieszkalnego, który znajdował się w pobliżu. Pierwsze działania strażaków polegały na obronie budynku mieszkalnego, którego elewacja zajęła sie ogniem oraz udzieleniu pomocy poszkodowanym osobom. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami JOT OSP Zelów, OSP Bujny Szlacheckie, KSRG OSP Kociszew, JRG Bełchatów oraz Karoteka i Policja.  Akcja ze względu na silne zadymienie, oraz inne czynniki nie sprzyjające strażakom trwała do godziny 24:00.


ZELÓW