Do wypadku doszło 13 października w godzinach wieczornych w miejscowości Grębociny w gminie Zelów. Zderzyły się dwa samochody osobowe marki Mercedes i Seat. Prawdopodobną przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przez jednego z kierowców. Mężczyzna skręcając z drogi podporządkowanej doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym mercedesem, za kierownicą którego siedział 33-letni bełchatowianin. . W wypadku nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Pijany kierowca spowodował kolizję, złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i aby uniknąć kary, chciał wręczyć zelowskim policjantom łapówkę. Okazało się, że mężczyzna kierujący Seatem, miał 2,5 promila alkoholu w organizmie, dodatkowo mieszkaniec gminy Zelów miał już wcześniej  orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna zaproponował policjantom 10 tysięcy złotych w zamian za odstąpienie od dalszych czynności, bo jak tłumaczył, wkrótce zostanie ojcem. Policjanci propozycji nie przyjęli, a o całym zdarzeniu powiadomili oficera dyżurnego bełchatowskiej komendy. 

   33-letni mężczyzna został zatrzymany. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, złamanie sądowego zakazu kierowania oraz za próbę skorumpowania funkcjonariuszy, Grozi mu nawet do 10  lat pozbawienia wolności. 

ZELÓW