Uwaga na złodziei - mają nowy trik. Zamiast "na wnuczka" teraz stosują metodę "na perfumy". Udają, że chcą sprzedać perfumy, i dają do powąchania flakon. Kto powącha - ten zasypia, a z mieszkania wszystko znika. Na celowniku złodziei są zwłaszcza starsi i samotni. Większość starszych osób pamięta o tym, że nie można ufać każdemu, kto do nich dzwoni lub puka do drzwi. Oszuści są jednak często bardzo przekonujący. Podszywają się na przykład pod akwizytorów albo pracowników elektrowni czy gazowni. - Dałam im te pieniądze. Dopiero teraz myślę, jaka byłam nieostrożna. Ale ja w życiu nikogo nie oszukałam i myślałam, że nikt mnie nie oszuka - mówi jedna z ofiar oszustów, pani Anna. Przestępcy, niestety, wciąż oszukują, wymyślając nowe metody manipulacji i okradania starszych osób. Jeden z nich Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zaprezentował na filmie, ku przestrodze. Film pokazuje, jak wygląda metoda "na perfumy". - Proszę tylko powąchać nasz najnowszy produkt, to nic nie kosztuje. Musi się pani mocniej zaciągnąć - mówi do starszej kobiety złodziej podszywający się pod akwizytora. To nowa metoda, którą zaczęli stosować przestępcy wobec starszych, samotnych osób. (http://www.tvn24.pl)

ZELÓW