Straż Pożarna ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod strażaków.

   W ostatnich dniach terenie jednego z powiatów województwa łódzkiego doszło do zdarzenia, podczas, którego osoby przebrane w mundur próbowały dostać się do mieszkania chorego mężczyzny, informując go, że przyszli na kontrolę przeciwpożarową. Na szczęście tym razem mężczyzna nie wpuścił ich do mieszkania.

   Przestępcy działając metodą tzw. "na wnuczka", "na policjanta" a teraz również "na strażaka" oszukują głównie osoby starsze. Wyłudzają pieniądze i kosztowności, które często stanowią dorobek całego życia.

  Pamiętajmy więc o naszych rodzicach i dziadkach. Przekażmy im, że strażacy nie prowadzą kontroli prywatnych mieszkań. Informujmy ich o tym, że są osoby, które tak naprawdę chcą ich oszukać i wyłudzić od nich oszczędności całego życia.

 

Pamietaj!

STRAŻACY

  • nie kontrolują domów mieszkalnych i mieszkań
  • nie sprawdzają gaśnic w domach
  • nie przynoszą mandatów do osób prywatnych
  • nie montują czujek
  • nie prowadzą działań w ubraniach cywilnych

 

       Pamiętajmy więc o naszych rodzicach i dziadkach. Przekażmy im, że strażacy nie prowadzą kontroli prywatnych mieszkań. Informujmy ich o tym, że są osoby, które tak naprawdę chcą ich oszukać i wyłudzić od nich oszczędności całego życia.

ZELÓW