DOŻYNKI GMINNE W OSP Łobudzicach
Dzień Strażaka w Łobudzicach
REZERWACJA SALI
REZERWACJA SALI
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych wypożyczeniem obiektu na różnego rodzaju uroczystości: śluby, chrzty św. , komunie św. , przyjęcia osiemnastkowe, bankiety okolicznościowe, konsolacje oraz inne uroczystości. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
100-lecie naszej jednostki
OCEŃ NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ
Zachęcamy do wypełnienia krótkiej anonimowej ankiety internetowej.
Historia naszej jednostki
Ochotnicza Straż Pożarna w Łobudzicach powstała wiosną w 1918 roku. W roku 2018 będziemy obchodzić Jubileusz 100-lecia powstania naszej jednostki. Zapraszamy do zapoznania się z naszą historią.
I Ty możesz zostać strażakiem!
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach ogłasza nabór dla osób chcących dołączyć do naszej jednostki! Jeśli lubisz dreszczyk emocji, interesujesz się tematyką pożarnictwa i ratownictwa, chciałbyś/chciałabyś pomagać innym – dołącz do Nas!
Oddział Gminny Z OSP RP w Zelowie
Dział poświęcony Oddziałowi Gminnemu Związku OSP RP w Zelowie. Tutaj znajdziesz m.in. najświeższe informacje, składy zarządów poszczególnych jednostek z terenu miasta i gminy Zelów.
KAMPANIE SPOŁECZNE
Polecamy Państwu różnego rodzaju kampanie społeczne, edukacyjne.

   

  5 maja br. podczas Wojewódzkich Obchodów z okazji dnia strażaka. Po nabożeństwie na ścianie zrekonstruowanej remizy strażackiej z 1913 roku odsłonięto pamiątkową tablicę. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości ufundowali ją druhowie z województwa łódzkiego. Podczas strażackiej imprezy w powiecie łowickim Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej udekorowano jednostki OSP, które w tym roku obchodzą swoje setne urodziny. W Łódzkiem rówieśniczek Niepodległej z 1918 roku jest aż 109. W Maurzycach uhonorowano 30 z nich. Nie zabrakło też również naszej jednostki, która została uroczyście uhonorowana tym że właśnie odznaczeniem. 

    Za najstarszą jednostkę OSP na obecnych ziemiach Polski uznawana jest ta z Kadłuba Wolnego spod Opola. Działa ona od 1829 roku. W Królestwie Polskim pierwsi druhowie zaczęli natomiast ratować ludzkie życie i mienie w Kaliszu. Był to rok 1864. Jeżeli chodzi o nasz region, to powstanie OSP w Łowiczu oraz OSP w Skierniewicach datowane jest na rok 1879.

<<< Zapraszamy na relacje zdjęciową oraz filmową >>>

ZELÓW