DOŻYNKI GMINNE W OSP Łobudzicach
Dzień Strażaka w Łobudzicach
REZERWACJA SALI
REZERWACJA SALI
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych wypożyczeniem obiektu na różnego rodzaju uroczystości: śluby, chrzty św. , komunie św. , przyjęcia osiemnastkowe, bankiety okolicznościowe, konsolacje oraz inne uroczystości. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
100-lecie naszej jednostki
OCEŃ NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ
Zachęcamy do wypełnienia krótkiej anonimowej ankiety internetowej.
Historia naszej jednostki
Ochotnicza Straż Pożarna w Łobudzicach powstała wiosną w 1918 roku. W roku 2018 będziemy obchodzić Jubileusz 100-lecia powstania naszej jednostki. Zapraszamy do zapoznania się z naszą historią.
I Ty możesz zostać strażakiem!
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach ogłasza nabór dla osób chcących dołączyć do naszej jednostki! Jeśli lubisz dreszczyk emocji, interesujesz się tematyką pożarnictwa i ratownictwa, chciałbyś/chciałabyś pomagać innym – dołącz do Nas!
Oddział Gminny Z OSP RP w Zelowie
Dział poświęcony Oddziałowi Gminnemu Związku OSP RP w Zelowie. Tutaj znajdziesz m.in. najświeższe informacje, składy zarządów poszczególnych jednostek z terenu miasta i gminy Zelów.
KAMPANIE SPOŁECZNE
Polecamy Państwu różnego rodzaju kampanie społeczne, edukacyjne.

 

  8 sierpnia 2018 roku w Urzędzie Miejskim w Zelowie odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczo-medycznego z udziałem Burmistrza Zelowa Urszuli Świerczyńskiej, Przewodniczącej Rady Miejskiej w Zelowie Agnieszką First oraz kierownikiem referatu Spraw Obywatelskich Barbarą Biesagą . W przekazaniu sprzętu, który ma na celu ratowanie życia poszkodowanym uczestniczyło 9 jednostek z terenu miasta i gminy Zelów: OSP Bujny Szlacheckie, OSP Karczmy, OSP Kurów, KSRG OSP Kociszew, OSP Łobudzice, KSRG OSP Pożdżenice, OSP Sromutka, OSP Wypychów i KSRG JOT Zelów. Sprzęt zakupiony został ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości na podstawie umowy zawartej w dniu 7 czerwca 2018r na powierzenie realizacji zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości oraz budżetu Gminy Zelów. Wysokość pozyskanej dotacji z Ministerstwa Sprawiedliwości to 92 tys. 565 zł, natomiast wkład własny do projektu to tylko 935 zł. 

  Zakupiony sprzęt to najnowocześniejsze, profesjonalne, w pełni wyposażenie zestawy medyczne oraz defibrylatory do niesienia natychmiastowej pomocy na miejscu zdarzenia. Zakupiony i przekazany jednostkom OSP sprzęt ratowniczy w znaczący sposób przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa naszych mieszkańców, ale również wszystkich osób, które znajdą si w stanie zagrożenia zdrowia lub życia w zdarzeniach, gdzie nasi strażacy niosą pomoc. Na zakończenie Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Zelowie dh. Szczepan Krajda oraz Komendant Gminny OSP dh. Krzysztof Kryściński w imieniu wszystkich jednostek podziękowali wręczając kwiaty za pomoc w pozyskaniu środków finansowych.  

<< Więcej zdjęć >>>

ZELÓW