DOŻYNKI GMINNE W OSP Łobudzicach
Dzień Strażaka w Łobudzicach
REZERWACJA SALI
REZERWACJA SALI
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych wypożyczeniem obiektu na różnego rodzaju uroczystości: śluby, chrzty św. , komunie św. , przyjęcia osiemnastkowe, bankiety okolicznościowe, konsolacje oraz inne uroczystości. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
100-lecie naszej jednostki
OCEŃ NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ
Zachęcamy do wypełnienia krótkiej anonimowej ankiety internetowej.
Historia naszej jednostki
Ochotnicza Straż Pożarna w Łobudzicach powstała wiosną w 1918 roku. W roku 2018 będziemy obchodzić Jubileusz 100-lecia powstania naszej jednostki. Zapraszamy do zapoznania się z naszą historią.
I Ty możesz zostać strażakiem!
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach ogłasza nabór dla osób chcących dołączyć do naszej jednostki! Jeśli lubisz dreszczyk emocji, interesujesz się tematyką pożarnictwa i ratownictwa, chciałbyś/chciałabyś pomagać innym – dołącz do Nas!
Oddział Gminny Z OSP RP w Zelowie
Dział poświęcony Oddziałowi Gminnemu Związku OSP RP w Zelowie. Tutaj znajdziesz m.in. najświeższe informacje, składy zarządów poszczególnych jednostek z terenu miasta i gminy Zelów.
KAMPANIE SPOŁECZNE
Polecamy Państwu różnego rodzaju kampanie społeczne, edukacyjne.

 

(Autor zdjęć: Parafia Rzymskokatolicka pw. świętego Wawrzyńca w Łobudzicach)

   Tradycyjnie już co rok strażacy z Parafii Rzymskokatolickiej św. Wawrzyńca w Łobudzicach wspólnie będą uczestniczyć podczas obchodów świąt Wielkiej Nocy. Wielki Czwartek jest obchodzony jako pamiątka ustanowienia przez Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy. Pierwszego dnia Triduum Paschalnego.  Jak co roku strażacy ubrani w mundury galowe lub koszorowa zgodnie z celebrą obowiązującą w Wielki Piątek, po wystawieniu Najświętszego Sakramentu nad Grobem Pańskim, rozpoczną wartę przy grobie Chrystusa do późnych godzin wieczornych. W Wielką Sobotę strażacy z pięciu jednostek z parafii również rozpoczną wartę przy Grobie Pańskim, która będzie pełniona w godzinach 7:00 do 21:00.

  Zwyczaj błogosławienia pokarmów jest jednym z obrzędów liturgii Wielkiej Soboty. Poniżej godziny święcenia pokarmów. Święcenie pokarmów w kościele godz.: 8.00 , 8.30 i 9.00

Święcenie w sołectwach:
- OSP Sromutka – 9.30

- Grębociny – 9.40
- OSP Podwody – 9.50
- Wola Kruszyńska 18 – 10.00
- Różniatowice - 10.20
- OSP Bujny Szlacheckie - 10.30
- Bujny Księże - 10.40

   W niedzielny poranek wielkanocny w wielu kościołach zabiją dzwony, mimo wczesnej pory z gromadzi się rzesza ludzi, a wokół kościoła wyruszy procesja rezurekcyjna z asystą naszych jednostek OSP. ”Rezurekcja (z łac. resurrectio – zmartwychwstanie) to zazwyczaj odbywające się w niedzielę o godz. 6 rano, uroczyste nabożeństwo w Kościele Katolickim połączone z procesją. Jej celem jest obwieszczenie światu dobrej nowiny o zmartwychwstaniu Jezusa”.

ZELÓW