DOŻYNKI GMINNE W OSP Łobudzicach
Dzień Strażaka w Łobudzicach
REZERWACJA SALI
REZERWACJA SALI
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych wypożyczeniem obiektu na różnego rodzaju uroczystości: śluby, chrzty św. , komunie św. , przyjęcia osiemnastkowe, bankiety okolicznościowe, konsolacje oraz inne uroczystości. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
100-lecie naszej jednostki
OCEŃ NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ
Zachęcamy do wypełnienia krótkiej anonimowej ankiety internetowej.
Historia naszej jednostki
Ochotnicza Straż Pożarna w Łobudzicach powstała wiosną w 1918 roku. W roku 2018 będziemy obchodzić Jubileusz 100-lecia powstania naszej jednostki. Zapraszamy do zapoznania się z naszą historią.
I Ty możesz zostać strażakiem!
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach ogłasza nabór dla osób chcących dołączyć do naszej jednostki! Jeśli lubisz dreszczyk emocji, interesujesz się tematyką pożarnictwa i ratownictwa, chciałbyś/chciałabyś pomagać innym – dołącz do Nas!
Oddział Gminny Z OSP RP w Zelowie
Dział poświęcony Oddziałowi Gminnemu Związku OSP RP w Zelowie. Tutaj znajdziesz m.in. najświeższe informacje, składy zarządów poszczególnych jednostek z terenu miasta i gminy Zelów.
KAMPANIE SPOŁECZNE
Polecamy Państwu różnego rodzaju kampanie społeczne, edukacyjne.

  3 maja br. jednostki z terenu miasta i gminy Zelów uczestniczyły w corocznym święcie Państwowym obchodów Uchwalenia Konstytucji połączone z gminnymi obchodami Dni Ochrony Przeciwpożarowej.

  Uroczystości te rozpoczęły się od przemarszu z placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Zelowie w asyście orkiestry dętej OSP Zelów, pocztów sztandarowych, władz samorządowych, stowarzyszeń oraz mieszkańców do kościoła pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Zelowie. Po uroczystej mszy świętej w intencji ojczyzny nastąpił przemarsz pod pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie poszczególne delegacje, stowarzyszenia złożyły kwiaty.

MATERIAŁ FILMOWY:

  Burmistrz Zelowa w swym przemówieniu podkreślił, że rok 2019 to rok, w którym obchodzimy 100-tną rocznicę uchwalenia przez Sejm Ustawodawczy barw biało-czerwonych odrodzonej Polski, 20-tą rocznicę członkostwa Polski w Sojuszu Północnoatlantyckim, 15-lecie wstąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej, a także mija 100 lat od powstania województwa łódzkiego. Po licznych przemówieniach Burmistrza Zelowa Tomasza Jachymka, Posła na Sejm RP Grzegorza Lorka, Radnego Semiku Województwa Łódzkiego i Dyrektora Łódzkiego Oddziału IPN Dariusza Roguta, Przewodniczącego Rady Powiatu Bełchatowskiego Sławomira Malinowskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zelowie Sylwestra Drozdowskiego. Następnie Komendant Gminny Związku OSP RP w Zelowie dh. Krzysztof Kryściński wygłosił referat okolicznościowy z okazji zbliżającego się święta 4 majowego Dnia Strażaka, Prezes Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zelowie dh. Szczepan Krajda odczytał list skierowany do strażaków od Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

  Statystyka Gminna:
  W gminie Zelów obecnie mamy łącznie 685 druhen, druhów. To 17 jednostek OSP w tym 4 jednostki Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (Kociszew, Łobudzice, Pożdżenice, Zelów), 2 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze chłopców i dziewcząt. Łącznie 128 druhen, 557 druhów.

W ubiegłym roku jednostki OSP z terenu miasta i gminy Zelów 57 razy wyjeżdżali do pożarów, 228 razy wyjeżdżali do miejscowych zagrożeń.

Relacja zdjęciowa z uroczystości.

ZELÓW