DOŻYNKI GMINNE W OSP Łobudzicach
Dzień Strażaka w Łobudzicach
REZERWACJA SALI
REZERWACJA SALI
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych wypożyczeniem obiektu na różnego rodzaju uroczystości: śluby, chrzty św. , komunie św. , przyjęcia osiemnastkowe, bankiety okolicznościowe, konsolacje oraz inne uroczystości. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
100-lecie naszej jednostki
OCEŃ NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ
Zachęcamy do wypełnienia krótkiej anonimowej ankiety internetowej.
Historia naszej jednostki
Ochotnicza Straż Pożarna w Łobudzicach powstała wiosną w 1918 roku. W roku 2018 będziemy obchodzić Jubileusz 100-lecia powstania naszej jednostki. Zapraszamy do zapoznania się z naszą historią.
I Ty możesz zostać strażakiem!
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach ogłasza nabór dla osób chcących dołączyć do naszej jednostki! Jeśli lubisz dreszczyk emocji, interesujesz się tematyką pożarnictwa i ratownictwa, chciałbyś/chciałabyś pomagać innym – dołącz do Nas!
Oddział Gminny Z OSP RP w Zelowie
Dział poświęcony Oddziałowi Gminnemu Związku OSP RP w Zelowie. Tutaj znajdziesz m.in. najświeższe informacje, składy zarządów poszczególnych jednostek z terenu miasta i gminy Zelów.
KAMPANIE SPOŁECZNE
Polecamy Państwu różnego rodzaju kampanie społeczne, edukacyjne.

 

   Witamy serdecznie po długiej świątecznej przerwie. Po konsultacji z przedstawicielem fundacji "EuCO Dzieciom" zadecydowaliśmy również oficjalnie jako redakcja zamieścić informacje dotyczącą udzielenia pomocy Martynie, która walczy o życie i o w pełni odzyskanie zdrowia.

   Pragniemy przypomnieć Państwu ten nieszczęśliwy dzień, wypadek w którym niestety uczestniczyła. Było to zdarzenie z dnia 31 października ubiegłego roku, zostaliśmy zadysponowani do groźnego wypadku samochodu osobowego w sąsiadującej miejscowości w Bujnach Szlacheckich. Jadąca od Grabostowa w kierunku Zelowa, młoda osiemnastoletnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w drzewo i zatrzymała się na dachu w rowie. Osiemnastolatka o własnych siłach zdołała wydostać się z samochodu natomiast nieprzytomną pasażerkę dwudziestolatkę wydostał kierowca przejeżdżającego samochodu. Stan zdrowia pasażerki jest ciężki. (archiwalny materiał prasowy wraz z relacją filmową oraz zdjęciową) Jest szansa, iż Martyna wróci do pełni zdrowia, warunek jest jeden... długa, kosztowna rehabilitacja, dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich darczyńców do wsparcia inicjatywy i o pomoc charytatywną. 

 

Poniżej zamieszczamy informację, która została udostępniona przez pana Tomasza Kowalczyka, osoby z dziesięcioletnim doświadczeniem w fundacji "EuCO Dzieciom".

"Kochani, bardzo proszę, poświęćcie chwilę swojego czasu na przeczytanie tego posta.

   Wiem, że niektórzy z nas doznali w swoim życiu uczucia bezradności. Uczucia, które sprawiało, że czuliśmy się bezsilni i zagubieni. Oczywiście cudownie jest, kiedy obok nas są nasi najbliżsi, którzy wspólnymi siłami pomagają nam w chwilach smutku i cierpienia. Szczęściem ogromnym jest, kiedy pomagają w radzeniu sobie z przeciwnościami losu. Bywają jednak momenty, że pomimo optymizmu, pomimo waleczności zaczynamy wątpić.

   Pragnę opowiedzieć Wam historię pewnej młodej dziewczyny. Dziewczyny, która do 31.10.2019 miała głowę pełną marzeń, serce pełne dobroci i miłości. Dziewczynę, która zarażała pozytywną energią, która nigdy nikomu nie odmówiła pomocy; dziewczynę, która kochała zwierzęta i potrafiła rozśmieszyć nawet swoim śmiechem. Niestety w życiu tej wyjątkowej dziewczyny o imieniu Martyna wydarzyło się coś, co nagle przekreśliło wszystkie marzenia i radości nie tylko Martyny, ale również Jej najbliższych. Wydarzyło się coś, co kazało przewartościować kompletnie wszystko. 31.10.2019 roku Martyna ulega bardzo poważnemu wypadkowi. Jej stan był i jest bardzo ciężki. Przez przeszło półtora miesiąca Martyna była w śpiączce, ale kilka dni temu podczas odwiedzin mamy i chłopca, z którym jest, Martyna wybudziła się ze śpiączki. Po kilku dniach podczas odwiedzin Rafał, chłopiec Martyny, wpadł na pomysł żeby dać Jej kartkę i długopis i kiedy tak zrobili, Martyna napisała swoje pierwsze słowa: "kocham Cię, mamo", "kocham Cię, Rafał".
Kochani, proszę Was wszystkich, pomóżmy Martynie w powrocie do normalności. W domu czekają na Nią rodzice, chłopak oraz kochające młodsze rodzeństwo - siostra Sandra oraz brat Ernest. Przed Martyną jest żmudna i długa rehabilitacja, jednak jest to rehabilitacja z wielkimi nadziejami na powrót do pełni zdrowia.

   Zdaję sobie sprawę z tego, że wielu z nas jest bardzo ciężko. Czasem trudno powiązać koniec z końcem, ale może jesteście Państwo w stanie wpłacić choć symboliczną kwotę na konto Martyny. Przy wpłacie w banku proszę pamiętać i mówić, że to "Darowizna dla Martyny Guzickiej". Może macie pomysł na zbiórkę pieniędzy, a może zwyczajnie udostepnijcie ten post, a być może ktoś... Być może coś... Może się wydarzyć wiele fantastycznych rzeczy, w których mamy czynny udział.

   Jeszcze raz z całego serca proszę o chociażby udostępnianie tego posta, a jeżeli to tylko możliwe, proszę również o wpłaty na subkonto "Fundacja EuCO Dzieciom" z dopiskiem "Darowizna dla Martyny Guzickiej" Santander Consumer Bank 21 1090 2066 0000 0001 4320 1876.

   Pieniądze zbierane na tym koncie w 100% przeznaczone są dla Martyny. Każda kwota ma znaczenie oraz daje większe szanse na powrót Martyny do zdrowia.

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Proszę o przekazanie 1% na "Fundację EuCO Dzieciom", nr KRS 0000304686 Cel: Dla Martyny Guzickiej

Z poważaniem Tomasz Kowalczyk
Dyrektor Generalny EuCO S.A.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zbiórce dla Martynie? Chcesz pomóc? Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami.
Odpowiemy na każde twoje pytanie.
INFOLINIA: 602 304 237

Także dla innych osób pokrzywdzonych w wypadku drogowym."

Zachęcamy również o pomoc w formie finansowej na zrzutka.pl

ZELÓW