DOŻYNKI GMINNE W OSP Łobudzicach
Dzień Strażaka w Łobudzicach
REZERWACJA SALI
REZERWACJA SALI
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych wypożyczeniem obiektu na różnego rodzaju uroczystości: śluby, chrzty św. , komunie św. , przyjęcia osiemnastkowe, bankiety okolicznościowe, konsolacje oraz inne uroczystości. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
100-lecie naszej jednostki
OCEŃ NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ
Zachęcamy do wypełnienia krótkiej anonimowej ankiety internetowej.
Historia naszej jednostki
Ochotnicza Straż Pożarna w Łobudzicach powstała wiosną w 1918 roku. W roku 2018 będziemy obchodzić Jubileusz 100-lecia powstania naszej jednostki. Zapraszamy do zapoznania się z naszą historią.
I Ty możesz zostać strażakiem!
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach ogłasza nabór dla osób chcących dołączyć do naszej jednostki! Jeśli lubisz dreszczyk emocji, interesujesz się tematyką pożarnictwa i ratownictwa, chciałbyś/chciałabyś pomagać innym – dołącz do Nas!
Oddział Gminny Z OSP RP w Zelowie
Dział poświęcony Oddziałowi Gminnemu Związku OSP RP w Zelowie. Tutaj znajdziesz m.in. najświeższe informacje, składy zarządów poszczególnych jednostek z terenu miasta i gminy Zelów.
KAMPANIE SPOŁECZNE
Polecamy Państwu różnego rodzaju kampanie społeczne, edukacyjne.

 

  13 czerwca br. w 50 rocznicę święceń kapłańskich mieliśmy przyjemność wspólnie z pocztami sztandarowymi OSP z miasta i gminy Zelów, gminy Drużbice, Bełchatów, oraz Kolumny uczestniczyć w niezwykle wzruszającej uroczystości. Jubilat ksiądz kanonik, kapelan strażaków Miejsko-Gminny Zelów druh Leon Strzelczyk właśnie w tym dniu obchodził swój 50-letni jubileusz. Nie zabrakło wzruszających życzeń, przemówień,. Miejsko-Gminny Oddział Związku Ochotniczej Straży Pożarnej w Zelowie w imieniu wszystkich jednostek wygłosił wzruszające przemówienie przez Wiceprezesa Prezydium Oddziału Miejsko-Gminnego Z OSP RP w Zelowie dh. Stanisława Wojtasika, wiceprezesowie dh. Maciej Karbowniczak, wraz komendantem gminnym Z OSP RP w Zelowie dh. Krzysztof Kryściński wręczyli jubilatowi kwiaty.

 

   Druh Leon Strzelczyk urodził się 21 lutego w 1946 roku w miejscowości Zabrzezie, gm. Szczerców. Święcenia kapłańskie przyjął 13 czerwca w 1971 roku w Łodzi. Swoją misję kapłańską jako wikariusz rozpoczął w Dobroniu, Ruścu, Mikołajewicach, Bełchatowie, Woli Kamockiej. następnie Z chwilą objęcia probostwa w parafii świętego Wawrzyńca w Łobudzicach 23 marca 1999 roku niemalże od pierwszych dni miał olbrzymie zainteresowanie strażacką społecznością oraz aktywnością w codziennym życiu. Widząc zaangażowanie druha Leona po kilku miesiącach wstąpił w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach, a następnie decyzją Miejsko-Gminnego Oddział Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Zelowie na zjeździe na zjeździe sprawozdawczo-wyborczym został wybrany na funkcję kapelana Miejsko-Gminnego strażaków w Zelowie. Uczestniczył w wielu uroczystościach strażackich, jubileuszach, poświęceniach sprzętu pożarniczego, samochodów strażackich, oraz smutnych uroczystościach pogrzebowych.

   Swoją posługę jako proboszcz w parafii świętego Wawrzyńca w Łobudzicach zakończył 1 lipca 2016 roku przechodząc w stan emerytalny. 25 czerwca 2016 roku jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, wraz z władzami samorządowymi z miasta i gminy Zelów, z gmin Drużbice i Bełchatów, dyrektorzy szkół, sołtysów oraz reprezentacja na czele prezesa Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Zelowie ś.p. dh. Szczepana Krajdy wspólnie podziękowali za dotychczasową siedemnastoletnią współpracę życząc dużo zdrowia, zadowolenia z każdego dnia oraz życząc z nadzieją na dalszą współpracę na najbliższe lata. Obecnie druh ksiądz Leon Strzelczyk pełni posługę kapłańską w parafii Wniebowzięcia NMP w Kolumnie.

Druhu emerycie. Życzymy w imieniu wszystkich druhen i druhów z miasta i gminy Zelów, przede wszystkim dużo zdrowia, zaangażowania w życiu strażackim, pozytywnego nastawienia na co dzień, oraz wszystkiego najlepszego.

Materiał filmowy z 50-lecia Jubileuszu:
https://youtu.be/TnVXndGYk2c

oraz z uroczystości pożegnalnej dh. Leona Strzelczyka z parafii świętego Wawrzyńca w Łobudzicach:
https://youtu.be/fTv-_QEBDoA

 

<<< relacja zdjęciowa >>>

 

ZELÓW