DOŻYNKI GMINNE W OSP Łobudzicach
Dzień Strażaka w Łobudzicach
REZERWACJA SALI
REZERWACJA SALI
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych wypożyczeniem obiektu na różnego rodzaju uroczystości: śluby, chrzty św. , komunie św. , przyjęcia osiemnastkowe, bankiety okolicznościowe, konsolacje oraz inne uroczystości. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
100-lecie naszej jednostki
OCEŃ NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ
Zachęcamy do wypełnienia krótkiej anonimowej ankiety internetowej.
Historia naszej jednostki
Ochotnicza Straż Pożarna w Łobudzicach powstała wiosną w 1918 roku. W roku 2018 będziemy obchodzić Jubileusz 100-lecia powstania naszej jednostki. Zapraszamy do zapoznania się z naszą historią.
I Ty możesz zostać strażakiem!
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach ogłasza nabór dla osób chcących dołączyć do naszej jednostki! Jeśli lubisz dreszczyk emocji, interesujesz się tematyką pożarnictwa i ratownictwa, chciałbyś/chciałabyś pomagać innym – dołącz do Nas!
Oddział Gminny Z OSP RP w Zelowie
Dział poświęcony Oddziałowi Gminnemu Związku OSP RP w Zelowie. Tutaj znajdziesz m.in. najświeższe informacje, składy zarządów poszczególnych jednostek z terenu miasta i gminy Zelów.
KAMPANIE SPOŁECZNE
Polecamy Państwu różnego rodzaju kampanie społeczne, edukacyjne.

            W minioną niedzielę odbyły się Gminne Dożynki, które zorganizowano w Łobudzicach. Obchody rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. Św. Wawrzyńca, następnie barwny korowód dożynkowy przemaszerował w asyście Orkiestry Dętej z Kurowa na plac OSP w Łobudzicach, gdzie odbyła się część oficjalna.

Na ręce gospodarzy dożynek Burmistrza Zelowa Tomasza Jachymka oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zelowie Sylwestra Drozdowskiego złożono wieńce dożynkowe przygotowane przez następujące sołectwa: Łobudzice, Grębociny, Kolonia Kociszew, Kurówek, Zagłówki, a także Klub Seniora w Zalesiu. Natomiast wieniec dożynkowy gminy Zelów prezentowali druhowie OSP i ludowy zespół artystyczny „Za miedzą”. Jego autorami byli pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Walewicach.

     Starostami tegorocznych dożynek byli Pani Janina Szafrańska Sołtys Sołectwa Kolonia Łobudzice oraz Pan Mirosław Fronczak Sołtys Sołectwa Łobudzice. Nasi Starostowie od wielu lat aktywnie angażują się w życie swoich małych ojczyzn realizując wspólnie z mieszkańcami wiele inicjatyw, których celem jest rozwój ich sołectw oraz integracja społeczności lokalnej. 

   Uroczystości stały się także okazją do wyróżnienia przez Burmistrza Zelowa najlepszych rolników Gminy Zelów w 2022 r.  Pamiątkowe statuetke i kwiaty między innymi otrzymał  nasz druh z OSP Łobudzice Mirosław Fronczak. Podziękował również wszystkim Sołtysom za zaangażowanie na rzecz rozwoju sołectw gminy Zelów oraz Prezesom Ochotniczych Straży Pożarnych za ogromną, nieocenioną pomoc przy organizacji wszelkich przedsięwzięć realizowanych na terenie naszej gminy.  Podziękowanie odebrała również przedstawicielka z Koła gospodyń „Łobudziczanki”, które przygotowały dożynkowy poczęstunek dla wszystkich.

   Część oficjalną zakończył występ ludowego zespołu artystycznego „Za miedzą”. Następnie na scenie wystąpiła zelowianka Julia Urbaniak wraz z grupą tancerek, kapela podwórkowa „Złoczewianie”, wokalistka „Iness”, a na zakończenie przed zgromadzoną publicznością swój koncert zagrał Capitan Folk.

 obszerniejsza relacja zdjęciowa : Druh Jacek Krajda

ZELÓW