4 maja 2023r. w Dzień Świętego Floriana i Międzynarodowy Dzień Strażaka, odwiedziły naszą jednostkę  dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie kl. I – III wraz z wychowawcami w Łobudzicach. Na miejscu, oczywiście serdecznie powitaliśmy  wszystkich oraz  zaprosiliśmy  dzieci do zwiedzania pojazdów strażackich. Dzieciaki  wielkim zainteresowaniem wpatrywali się w wyposażenia czerwonych wozów, z zaciekawieniem przysłuchiwali się strażackim opowieściom o naszych akcjach ratowniczo - gaśniczych. Zadawali nam różne pytania na temat straży. Największą atrakcją dla nich było przymierzenie hełmów strażackich , trzymanie węży i gaśnic oraz krótki pobyt w samochodzie strażackim. Dla uatrakcyjnienia pobytu przedczkolaków uruchomiliśmy syrenę alarmową, Oczywiście dostaliśmy od dzieciaczków podziękowanie.