Tuż około godziny 18.00  nasza jednostka została zadysponowana do pożaru w miejscowości Marszywiec w gminie Zelów. Wskutek pożaru zapaliło się pomieszczenie mieszkalne zajmowane przez jednego z mieszkańców wsi.

(Autor filmu: b24tv.pl, reportaż przeprowadzony ze strażakiem z naszej jednostki, dh. Tomaszem Martyniakiem)

Dzięki szybkiej reakcji świadków nie doszło do tragicznego wypadku. Mężczyzna pod wpływem alkoholu prawdopodobnie zasnął z papierosem i zaprószył ogień w zamieszkiwanym pomieszczeniu. Przechodzący obok mieszkańcy wsi zauważyli wydobywający się przez otwór okienny dym i szybko wyprowadzili na zewnątrz budynku mężczyznę. Po chwili na miejsce przyjechały 4 zastępy straży pożarnej (KSRG OSP Łobudzice, OSP Bujny Szlacheckie, JRG Bełchatów). Poszkodowany z oparzeniami został zabrany do szpitala w Bełchatowie gdzie została mu udzielona pomoc medyczna.

Źródło: materiał filmowy + zdjęcie oraz treść  b24tv.pl