13 czerwca br. w 50 rocznicę święceń kapłańskich mieliśmy przyjemność wspólnie z pocztami sztandarowymi OSP z miasta i gminy Zelów, gminy Drużbice, Bełchatów, oraz Kolumny uczestniczyć w niezwykle wzruszającej uroczystości. Jubilat ksiądz kanonik, kapelan strażaków Miejsko-Gminny Zelów druh Leon Strzelczyk właśnie w tym dniu obchodził swój 50-letni jubileusz. Nie zabrakło wzruszających życzeń, przemówień,. Miejsko-Gminny Oddział Związku Ochotniczej Straży Pożarnej w Zelowie w imieniu wszystkich jednostek wygłosił wzruszające przemówienie przez Wiceprezesa Prezydium Oddziału Miejsko-Gminnego Z OSP RP w Zelowie dh. Stanisława Wojtasika, wiceprezesowie dh. Maciej Karbowniczak, wraz komendantem gminnym Z OSP RP w Zelowie dh. Krzysztof Kryściński wręczyli jubilatowi kwiaty.

Druh Leon Strzelczyk urodził się 21 lutego w 1946 roku w miejscowości Zabrzezie, gm. Szczerców. Święcenia kapłańskie przyjął 13 czerwca w 1971 roku w Łodzi. Swoją misję kapłańską jako wikariusz rozpoczął w Dobroniu, Ruścu, Mikołajewicach, Bełchatowie, Woli Kamockiej. następnie Z chwilą objęcia probostwa w parafii świętego Wawrzyńca w Łobudzicach 23 marca 1999 roku niemalże od pierwszych dni miał olbrzymie zainteresowanie strażacką społecznością oraz aktywnością w codziennym życiu. Widząc zaangażowanie druha Leona po kilku miesiącach wstąpił w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach, a następnie decyzją Miejsko-Gminnego Oddział Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Zelowie na zjeździe na zjeździe sprawozdawczo-wyborczym został wybrany na funkcję kapelana Miejsko-Gminnego strażaków w Zelowie. Uczestniczył w wielu uroczystościach strażackich, jubileuszach, poświęceniach sprzętu pożarniczego, samochodów strażackich, oraz smutnych uroczystościach pogrzebowych.

Swoją posługę jako proboszcz w parafii świętego Wawrzyńca w Łobudzicach zakończył 1 lipca 2016 roku przechodząc w stan emerytalny. 25 czerwca 2016 roku jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, wraz z władzami samorządowymi z miasta i gminy Zelów, z gmin Drużbice i Bełchatów, dyrektorzy szkół, sołtysów oraz reprezentacja na czele prezesa Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Zelowie ś.p. dh. Szczepana Krajdy wspólnie podziękowali za dotychczasową siedemnastoletnią współpracę życząc dużo zdrowia, zadowolenia z każdego dnia oraz życząc z nadzieją na dalszą współpracę na najbliższe lata. Obecnie druh ksiądz Leon Strzelczyk pełni posługę kapłańską w parafii Wniebowzięcia NMP w Kolumnie.

Druhu emerycie. Życzymy w imieniu wszystkich druhen i druhów z miasta i gminy Zelów, przede wszystkim dużo zdrowia, zaangażowania w życiu strażackim, pozytywnego nastawienia na co dzień, oraz wszystkiego najlepszego.

Materiał filmowy z 50-lecia Jubileuszu:

oraz z uroczystości pożegnalnej dh. Leona Strzelczyka z parafii świętego Wawrzyńca w Łobudzicach:

<<< relacja zdjęciowa >>>