W dniu 5.07.2018r. o godzinie 21.30 zostaliśmy zadysponowani do pożaru stodoły w miejscowości Podlesie w gminie Zelów. Spaleniu uległa stodoła oraz budynki gospodarcze a w nich m.in. traktor rolniczy, motocykl oraz maszyny rolnicze. W akcji gaśniczejuczestniczyliśmy wspólnie z jednostkami OSP Wygiełzów, OSP Kurów, OSP Wypychów, KSRG OSP Pożdżenice, JOT OSP Zelów oraz JRG Bełchatów.  Do bazy wróciliśmy o 23.30.

Dyżurny PSP w Bełchatowie zadysponował 10 zastępów straży pożarnej. Przybyli na miejsce pożaru strażacy mieli utrudnioną akcję gaśniczą ponieważ w hydrantach ciśnienie wody było zbyt małe żeby było można bezpośrednio korzystać z wody ppoż.

Sprawa ciśnienia wody była wielokrotnie zgłaszana do urzędu gminy w Zelowie i spółki WodKan. Z relacji mieszkańców wynika, że od początku nie była przeprowadzona ani jedna kontrola stanu instalacji. Wodę do gaszenia strażacy musieli dowozić z pobliskiej miejscowości Lubiec.

Ogień zagrażał znajdującym się w pobliżu zabudowaniom mieszkalnym. Właściciel ocenił wstępne straty na na ponad 100 tysięcy złotych. Spaleniu uległy dwa ciągniki, trzy motocykle i maszyny rolnicze.

Na chwilę obecną nie wiadomo co było przyczyną pożaru.

autor zdjęć b24tv.pl / opracowano na podstawie: b24tv.pl