Uroczyście było w środę, 3 maja w Zelowie. Oprócz obchodów związanych z 232. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja, odbyły się uroczystości związane z ważnymi wydarzeniami dla strażaków ochotników z gminy Zelów. Tego dnia nowy sztandar otrzymał  Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Zelowie. Wydarzenie to odbyło się przy udziale przedstawicieli m.in. gminnego samorządu, parlamentarzystów, duchownych instytucji, stowarzyszeń, placówek oświatowych i mieszkańców.

Uroczystość była też doskonałą okazją do nagrodzenia wyróżniających się strażaków w tym naszego Druha Jacka Krajdę srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa , odznaczenie wręczył dh. Tadeusz Karcz Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. łódzkiego oraz Adam Pstrokoński Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie. Uroczystość zakończyła się defilada oddziałów strażackich oraz samochodów strażackich z gminy Zelów.

Autor zdjęć :  Druhna Magdalena Zawodzińska