Policjanci i strażacy z terenu powiatu bełchatowskiego stanęli w tym tygodniu przed nie lada wyzwaniem. W ostatnich dniach musieli zmierzyć się z podejrzeniem skażenia wody w gminie Zelów oraz poradzić sobie z groźną paczką, która została podłożona w urzędzie miasta i związaną z tym ewakuacją budynku. Dziś na terenie Urzędu Miejskiego w Zelowie odbyły się kompleksowe ćwiczenia obronne.
W ćwiczeniach uczestniczyły jednostki OSP z Zelowa, Łobudzic, Pożdżenic i Kociszewa, KP PSP w Bełchatowie oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bełchatowie. Nad bezpieczeństwem ćwiczeń czuwali funkcjonariusze Komisariatu Policji w Zelowie.
Przećwiczone zostały zadania obronne oraz ewakuacja budynku UM Zelów. Obserwatorami ćwiczeń byli przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, Starosta Powiatu Bełchatowskiego, Komendant Powiatowy PSP w Bełchatowie, Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Zelowie.
Burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek dziękuje wszystkim za sprawne przeprowadzenie ćwiczenia. Źródło informacji oraz zdjęcia: Gmina Zelów

 
 
 
ZELÓW