3 maja podczas obchodów święta Uchwalenia Konstytucji Ochotnicza Straż Pożarna w Łobudzicach wspólnie z jednostkami OSP z parafii Łobudzice obchodziła święto Dnia Strażaka. Inauguracja Dnia Strażaka, patrona św. Floriana rozpoczęła się od mszy świętej w intencji strażaków jak również za pamięć nieżyjących już druhów. Po uroczystej mszy świętej odprawionej przez księdza proboszcza Mirosława Simke udaliśmy się wspólnie na cmentarz w celu upamiętnienia zapalając znicz  na grobach naszych strażaków  . Wykaz zmarłych strażaków dostępny pod linkiem <<<===>>> 

  Uczestniczyliśmy również podczas miejsko-gminnych obchodów 3 majowych jak i również inauguracji miejsko-gminnych obchodów Dnia Strażaka, patrona pożarnictwa świętego Floriana. 

  Zapraszamy do materiału filmowego z defilady strażackiej, oraz na relacje zdjęciową opracowaną przez druhnę Magdalenę Zawodzińską.

<<< relacja zdjęciowa >>> 

 
 
ZELÓW